JAK VYBRAT SPRÁVNÉ BODY

Body patří mezi kojenecké oblečení, které budete nakupovat mezi prvními. Pravděpodobně jich ve vašem šuplíku bude nejvíce a budou miminko provázet docela dlouho. Je to určitě dobrá volba i u starších batolat, jelikož nelezou záda ven a v neposlední řadě krásně drží  plenku. Jak ale zvolit správný střih a materiál, aby se doma nehromadily body, které nesedí nebo už po vyprání nevypadají tak hezky? Pokusíme se Vám poradit. 

MATERIÁL
Materiál je u dětského body tím nejdůležitějším. Jednoznačně nejvhodnějším materiálem je 100% bavlna nebo len. Tyto materiály nedráždí a jsou doporučovány i pro velmi citlivou pokožku. Bavlněné oblečení se i snadno udržuje. V nabídce jsou různé gramáže. Vyšší gramáž volíme pro chladné dny a nižší pro horké dny. 

STŘIH
Na toto téma by se dal napsat samostatný článek. Na trhu je mnoho střihů a výrobci se snaží vychytat různé detaily. Pro úplně nejmenší miminka jsou vhodné zavinovací body, ale určitě to není podmínkou. Miminko by se v body mělo cítit pohodlně a Vám se musí snadno oblékat a přebalovat. Oblíbené jsou body se zapínáním na ramenách. Ale stejně tak můžeme volit body s tzv. roztažitelnýma ramínkama. U těch si maminky často stěžují, že přední část nedrží a leze ven celý hrudník. Tady jednoznačně platí, že ne každý výrobce je dělá správně. Na první pohled vypadají stejně, ale některé značky opravdu nedrží. Na druhou stranu, spousta značek šijí tyto ramínka velmi dobře a krásně drží. Pak plně oceníte jejich obrovskou výhodu, a to snadné oblékání. A tady si trochu přihřejeme "polívčičku". Vyzkoušeli jsme několik body značky Carters`s a OshKosh a za nás rozhodně na jedničku, krásně sedí a hrudník ven netrčí :-).

Rozhodně přemýšlejte, zda navštívit bazar a koupit starší body nebo raději koupit nové. Body měníme docela často a je to kus oblečení, který se často pere. Tím materiál ztrácí své kvality a i u nejkvalitnějších značek dostavá střih "na frak". Body je přímo na tělíčku miminka a určitě je přijemnější, když je bavlna ještě pěkně měkkoučká. Myslíme si, že je lepší mít pár kousků nových a nějaké starší, jako zálohu.

VELIKOST 
I dobře padnoucí velikost je velmi důležitá. Správné dětské body je trošku volnější. Každý výrobce má různé číslování, tak se vždy podívejte na tabulku toho daného výrobce.

CENA
Při koupi kojeneckého oblečení se určitě neřiďte pouze cenou. Řešte spíše kvalitu materiálu, protože je lepší mít doma několik kvalitních kousků, co vám vydrží, než plný šuplík oblečení, které se stydíte i dát dál kamárdce. 

Pokud byste měli jakékoliv dotazy nebo připomínky, dejte nám určitě vědět.